دوشنبه 8 آذر 1400   18:51:37
سه‌شنبه 10 تیر 1399 منشور اخلاقی وزارت نفت


ما کارکنان صنعت نفت به عنوان خدمتگزاران جامعه با هدف ارائه خدمات، تکریم انسان‌ها، همکاری و تلاش برای جلب رضایت ارباب رجوع که همانا رضایت خالق یکتاست، بر اصول اعتقادی زیر، هم‌پیمان و استوار خواهیم بود تا در جهت سرافرازی صنعت و اعتلای کشور گام نهیم.

 
خدامحوری
ما معتقدیم عبودیت، تهذیب نفس و تربیت انسانی محور اصلی توسعه و رشد بشریت بوده و رستگاری و سعادت را در قرب الی‌الله می‌دانیم. در این مسیر حفظ شئونات الهی و آراستگی ظاهری و باطنی را مقدم می‌شماریم.
 
ولایت مداری
بر این باوریم که کسب موفقیت دنیوی و سعادت اخروی جز در سایه پیروی و اطاعت عملی از ولایت مطلقه فقیه میسر نخواهد بود.
 
قانون‌مداری
ما صیانت از قانون و سازگار ساختن اندیشه و عمل به آن را سرلوحه کار خود قرار می‌دهیم و حرکت در مسیر قانون را تحت هر شرایط وظیفه خود می‌دانیم.
 
خدمت به مردم و پاسخگویی
ما خدمت به مردم و پاسخگویی را تکلیف الهی و وظیفه قانونی و انسانی خود می‌دانیم تا از این راه گامی هرچند کوچک در مسیر آسایش و شادکامی آنان برداریم. خدمات مامزین به اصل مشتری‌مداری، دقت، سرعت، صداقت، نظم، رافت اسلامی و آینده‌نگری می‌باشد.
ایثار
بر این باوریم که فرهنگ ایثار در ایران اسلامی یک ارزش الهی است و با از خودگذشتگی و ایثار در انجام وظایف، دین خود را ادا خواهیم کرد.
 
امانت‌داری
ما معتقدیم آنچه در اختیار ماست امانت الهی است؛ بنابراین حفظ و استفاده مناسب از آنها در چارچوب انصاف و شایسته‌سالاری بر مبنای عدالت همیشه سرلوحه کار ماست.
 
صرفه‌جویی
ما در راستای ترویج فرهنگ استفاده بهینه از منابع، از طریق پرهیز از اسراف و اختیار الگوی بهینه، در برابر همه نعمت‌ها و خوبی‌ها شکرگزار خداوند بوده و تلاش می‌کنیم سهم خود را در ارتقای بهره‌وری منابع کشور و حفظ آن برای نسل‌های آینده ادا کنیم.
 
بهره‌وری و بهبود مستمر
بهبود مستمر و ارتقای بهره‌وری و صرفه‌جویی را سرلوحه ذهن خود قرارداده تا از این راه در همه کوشش‌ها پیشرفت و کامیابی تدریجی ولی پیوسته پدید آید.
 
کار گروهی برای سعادت همگانی
ما از مسئولیت خطیر خود در برابر اعتلای جامعه خویش و همه هم میهنانمان آگاهیم و حفظ وحدت، تمسک به خرد جمعی، مشارکت همگانی در سایه تلاش بدون وقفه و هوشیاری در فضای سرشار از اعتماد را، منشا ارتقاء و رشد نسل حاضر و نسل آینده می‌دانیم.
 
دانش‌مداری و نوآوری
همواره جهت افزایش آموخته‌ها، بهبود نگرش و پرورش مهارت‌های خویش می‌کوشیم و در همه زمینه‌ها خلاقیت و نوآوری را سرلوحه اندیشه خود قرار می‌دهیم.
 
احترام و فروتنی
تلاش می‌کنیم در برابر دیگران به‌خصوص همکاران و ارباب رجوع، صمیمی و فروتن بوده و با انجام وظایف و تعهدات خود، حقوق و نیازهای آنان را محترم شماریم و با احساس مسئولیت و تعهد کاری در انجام وظایف جهت تعالی و توسعه صنعت نفت حرکت نماییم.

 
آرزومندیم تلاش ما به ثمر رسد تا ایران اسلامی همچون همیشه، سرافراز و الگویی برتر برای جهانیان باشد.

 

 


 
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران است.
استفاده از اطلاعات این سایت با ذکر منبع بلامانع است
Best View in IE7, 1024x768