جمعه 18 آذر 1401   06:26:43
سه‌شنبه 10 تیر 1399 منشور اخلاقی وزارت نفت


ما کارکنان صنعت نفت به عنوان خدمتگزاران جامعه با هدف ارائه خدمات، تکریم انسان‌ها، همکاری و تلاش برای جلب رضایت ارباب رجوع که همانا رضایت خالق یکتاست، بر اصول اعتقادی زیر، هم‌پیمان و استوار خواهیم بود تا در جهت سرافرازی صنعت و اعتلای کشور گام نهیم.

 
خدامحوری
ما معتقدیم عبودیت، تهذیب نفس و تربیت انسانی محور اصلی توسعه و رشد بشریت بوده و رستگاری و سعادت را در قرب الی‌الله می‌دانیم. در این مسیر حفظ شئونات الهی و آراستگی ظاهری و باطنی را مقدم می‌شماریم.
 
ولایت مداری
بر این باوریم که کسب موفقیت دنیوی و سعادت اخروی جز در سایه پیروی و اطاعت عملی از ولایت مطلقه فقیه میسر نخواهد بود.
 
قانون‌مداری
ما صیانت از قانون و سازگار ساختن اندیشه و عمل به آن را سرلوحه کار خود قرار می‌دهیم و حرکت در مسیر قانون را تحت هر شرایط وظیفه خود می‌دانیم.
 
خدمت به مردم و پاسخگویی
ما خدمت به مردم و پاسخگویی را تکلیف الهی و وظیفه قانونی و انسانی خود می‌دانیم تا از این راه گامی هرچند کوچک در مسیر آسایش و شادکامی آنان برداریم. خدمات مامزین به اصل مشتری‌مداری، دقت، سرعت، صداقت، نظم، رافت اسلامی و آینده‌نگری می‌باشد.
ایثار
بر این باوریم که فرهنگ ایثار در ایران اسلامی یک ارزش الهی است و با از خودگذشتگی و ایثار در انجام وظایف، دین خود را ادا خواهیم کرد.
 
امانت‌داری
ما معتقدیم آنچه در اختیار ماست امانت الهی است؛ بنابراین حفظ و استفاده مناسب از آنها در چارچوب انصاف و شایسته‌سالاری بر مبنای عدالت همیشه سرلوحه کار ماست.
 
صرفه‌جویی
ما در راستای ترویج فرهنگ استفاده بهینه از منابع، از طریق پرهیز از اسراف و اختیار الگوی بهینه، در برابر همه نعمت‌ها و خوبی‌ها شکرگزار خداوند بوده و تلاش می‌کنیم سهم خود را در ارتقای بهره‌وری منابع کشور و حفظ آن برای نسل‌های آینده ادا کنیم.
 
بهره‌وری و بهبود مستمر
بهبود مستمر و ارتقای بهره‌وری و صرفه‌جویی را سرلوحه ذهن خود قرارداده تا از این راه در همه کوشش‌ها پیشرفت و کامیابی تدریجی ولی پیوسته پدید آید.
 
کار گروهی برای سعادت همگانی
ما از مسئولیت خطیر خود در برابر اعتلای جامعه خویش و همه هم میهنانمان آگاهیم و حفظ وحدت، تمسک به خرد جمعی، مشارکت همگانی در سایه تلاش بدون وقفه و هوشیاری در فضای سرشار از اعتماد را، منشا ارتقاء و رشد نسل حاضر و نسل آینده می‌دانیم.
 
دانش‌مداری و نوآوری
همواره جهت افزایش آموخته‌ها، بهبود نگرش و پرورش مهارت‌های خویش می‌کوشیم و در همه زمینه‌ها خلاقیت و نوآوری را سرلوحه اندیشه خود قرار می‌دهیم.
 
احترام و فروتنی
تلاش می‌کنیم در برابر دیگران به‌خصوص همکاران و ارباب رجوع، صمیمی و فروتن بوده و با انجام وظایف و تعهدات خود، حقوق و نیازهای آنان را محترم شماریم و با احساس مسئولیت و تعهد کاری در انجام وظایف جهت تعالی و توسعه صنعت نفت حرکت نماییم.

 
آرزومندیم تلاش ما به ثمر رسد تا ایران اسلامی همچون همیشه، سرافراز و الگویی برتر برای جهانیان باشد.

 

 


 
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران است.
استفاده از اطلاعات این سایت با ذکر منبع بلامانع است
Best View in IE7, 1024x768