چهارشنبه 1 بهمن 1399   16:02:30توضیحات اداره کل تدوین و هماهنگی مقررات درباره پرداخت فوق‌العاده ایثارگری

1399/9/1 شنبه

اداره کل تدوین و هماهنگی مقررات اداری و استخدامی وزارت نفت، درباره پرداخت فوق‌العاده ایثارگری به فرزندان شهدا و مفاد ماده 51 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش وب‌سایت معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت، پیرو سوالات همکاران در خصوص پرداخت فوق‌العاده ایثارگری و ابهاماتی که برای برخی فرزندان معزز شهدا در این زمینه وجود دارد، اداره کل تدوین و هماهنگی مقررات اداری و استخدامی توضیحاتی را ارائه داد.


متن توضیحات اداره کل تدوین و هماهنگی مقررات اداری و استخدامی به شرح زیر است:

«پیرو سوالات مکرر همکاران درباره فوق‌العاده ایثارگری همچنین ابهامات مطرح شده درباره دلیل عدم پرداخت  این فوق العاده از سال 1392 تا پایان سال 1395 به فرزندان شاغل شهدا؛ به اطلاع می‌رساند:

بر اساس مفاد ماده 51 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران؛ شهدا، جانبازان 25% و بالاتر و آزادگان شاغل، مشمول دریافت فوق‌العاده ایثارگری قرار گرفته‌اند.
مشمولین فوق براساس ضوابط ابلاغی از تاریخ اجرای قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران (سال 1392) واجد شرایط دریافت این فوق‌العاده (معادل 25% حداقل حقوق کارکنان دولت) هستند.
از آنجا که عبارت «همسران و فرزندان شهدا» بر اساس مفاد بند «پ» ماده 88 قانون برنامه ششم توسعه، جهت برخورداری از فوق‌العاده ایثارگری، به ماده 51 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران افزوده شده؛ تاریخ اجرای قانون برنامه ششم (1/1/1396) در این زمینه ملاک اقدام قرار گرفته است.
 لذا به منظور انطباق با تکلیف قانون مذکور، فرزندان و همسران شهدا از تاریخ 1/1/1396 مشمول دریافت فوق‌العاده ایثارگری هستند که مراتب جهت اقدام به شرکت‌ها ابلاغ شده است.»


 
نسخه قابل چاپ
آرشیو

 


 

 
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران است.
استفاده از اطلاعات این سایت با ذکر منبع بلامانع است
Best View in IE7, 1024x768