پنجشنبه 6 آذر 1399   10:16:37

نگاهی به اخبار منتخب مهرماه 1399:
از انتخاب وزارت نفت در جشنواره شهید رجایی تا دیدار نمایندگان کارکنان با معاون وزیر

1399/8/3 شنبه

اعلام انتخاب وزارت نفت به عنوان یکی از برگزیدگان جشنواره شهید رجایی، برگزاری نشستی با حضور دکتر فرزین مینو و نمایندگان کارکنان، پرداخت حق‌الزحمه بهره‌وری، ابلاغ دورکاری و کاهش حضور کارکنان در محل کار، افزایش مبالغ وام‌های شاغلان و بازنشستگان پس از تعیین ضوابط و شرایط لازم، امضای تفاهم‌‌نامه سه‌جانبه معاونت، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و استانداری فارس با هدف توانمندسازی کارجویان و شاغلان حوزه‌های مرتبط با صنعت و ....؛ بخشی از اخبار منتخب حوزه منابع انسانی وزارت نفت در مهرماه است.

به گزارش وب‌سایت معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت، از اخبار منتخب مهرماه 1399 اعلام نتایج ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی کشور در جشنواره شهید رجایی است که وزارت نفت برای دومین دوره، به عنوان برگزیده این جشنواره لقب گرفت.
جشنواره شهید رجایی، هر سال (از سال ۱۳۷۵ تاکنون)، با هدف معرفی و قدرداني از دستگاه‌هاي برگزيده کشور و به منظور نهادينه‌كردن فرهنگ ارتقاء و بهبود عملكرد دستگاه‌هاي اجرايي برگزار مي‌شود.

7مهرماه، مطابق نتایج ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی کشور، وزارت نفت در جشنواره شهید رجایی برای دومین دوره به‌عنوان دستگاه برگزیده بر اساس تحقق اهداف دوساله برنامه جامع اصلاح نظام اداری و همچنین به عنوان منتخب دفتر رئیس‌جمهوری با معیارهای ابلاغی رئیس‌جمهور انتخاب شد.
بر این اساس حسن روحانی،رئیس‌جمهور در نشست هیئت دولت که روز 30 مهرماه برگزار شد؛ با اهدای لوح، از بیژن زنگنه، وزیر نفت و دیگر وزرایی که در جشنواره مذکور از دستگاه‌های برگزیده در خدمت‌رسانی بودند، قدردانی کرد. برگزاری نشست‌های تخصصی شورای راهبری توسعه منابع انسانی وزارت نفت و کارگروه‌های مرتبط در مجموعه معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی با محوریت اصلاح نظام اداری، همچنین تدوین دستورالعمل اجرایی فرآیند ارزیابی عملکرد و اجرای آن در سطح صنعت نفت از جمله عوامل موثر در ارتقای جایگاه وزارت نفت بین دستگاه‌های اجرایی است که انتخاب این وزارتخانه به ‌عنوان دستگاه برگزیده بر اساس تحقق اهداف دوساله برنامه جامع اصلاح نظام اداری را به دنبال داشت.

8مهرماه، نشستی با حضور معاون وزیر نفت در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی و اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای برگزار شد. دکتر فرزین مینو در این نشست، خدمات ارائه شده به کارکنان این وزارتخانه را تشریح کرد. همچنین مباحث مربوط به حوزه سلامت و بهداشت در صنعت نفت در جلسه مذکور بررسی شد و نمایندگان دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود را در این باره مطرح کردند.
همچنین پیرو نشست مشترک معاون وزیر نفت در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی با اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، گزارشی از اهم اقدام‌ها در حوزه سرمایه انسانی وزارت نفت تهیه و برای استحضار، به ریاست این کمیسیون ارائه شد.
رئوس فعالیت‌های صورت گرفته در معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت که در قالب گزارشی از سوی دکتر فرزین مینو، معاون وزیر نفت به فریدون عباسی، رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ارائه شده، مشتمل بر اقدام‌هایی در حوزه ایثارگران، نیروهای پیمانکاری شاغل در فعالیت‌های مستمر غیرپروژه‌ای، کارکنان قرارداد مدت موقت، کارکنان قرارداد مدت معین و نیروهای رسمی صنعت نفت است.

14مهرماه، معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و استانداری فارس، تفاهم‌نامه سه‌جانبه‌ای را با هدف توانمندسازی کارجویان و شاغلان حوزه‌های مرتبط با صنعت نفت در این استان به امضا رساندند.
تأسیس و بهره‌برداری از مرکز تخصصی مهارت‌آموزی نفت، گاز و پتروشیمی در شهرستان کازرون، طراحی، تدوین و پیاده‌سازی نظام آموزش کارجویان و کارکنان شرکت‌های پیمانکاری طرف قرارداد با وزارت نفت، اجرای دوره‌های آموزشی مهارتی مناسب با استانداردهای مصوب سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، اجرای آزمون‌های صلاحیت حرفه‌ای مشاغل مورد نیاز صنعت نفت، تبادل دانش فنی و افزایش توان علمی، فنی و تجربی مربیان سازمان و کارشناسان و متخصصان فعال در صنعت نفت و اجرای قانون الزام فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای اشتغال به کار از مفاد این تفاهم‌نامه سه‌جانبه است.

27مهرماه و در روزهای پایانی این ماه، نشستی با حضور دکتر فرزین مینو، معاون وزیر نفت و نمایندگان کارکنان رسمی این وزارتخانه برگزار شد و نمایندگان، پرسش‌ها و درخواست‌های خود و همکاران‌شان را در این جلسه مطرح کردند.
پیش از این هم نمایندگان کارکنان و بازنشستگان وزارت نفت، در چندین جلسه با حضور معاون وزیر نفت در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، به بیان موضوعات مورد نظر خود پرداخته و با دکتر فرزین مینو گفت و گو کردند. 
نسخه قابل چاپ

 


 

 
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران است.
استفاده از اطلاعات این سایت با ذکر منبع بلامانع است
Best View in IE7, 1024x768