چهارشنبه 1 بهمن 1399   16:52:38


از سوی مدیر کل تدوین و هماهنگی مقررات اداری و استخدامی:
طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها متناسب با وضعیت و روند بیماری کووید19 ابلاغ شد

1399/8/28 چهارشنبه

پیرو بخشنامه شماره 374899 مورخ 27 آبان ماه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی با موضوع تصمیمات چهل و چهارمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا در خصوص نحوه فعالیت دستگاه های اجرایی و ادارات مرکز، استان ها و شهرستان ها و در هریک از شرایط سه گانه هشدار از تاریخ اول آذرماه 1399 تا اطلاع ثانوی، طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها متناسب با وضعیت و روند بیماری کووید 19 از سوی اداره کل تدوین و هماهنگی مقررات اداری و استخدامی وزارت نفت ابلاغ شد.


به گزارش وب‌سایت معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت، جزئیات این طرح به شرح زیر است:

1- واحدهای تولیدی، بهره برداری و انتقال نفت و گاز، پالایشگاه های نفت و گاز، تلمبه خانه ها و مراکز تقویت فشار گاز، انبارها و تاسیسات پخش، واحدهای NLG، بیمارستان ها، مراکز درمانی و درمانگاه ها و موارد مشابه در شمول این بخشنامه قرار ندارند.

2-  تشخیص خدمات ضروری و خدمات عادی در صنعت نفت با «ستاد مرکزی پیشگیری و مقابله با ویروس کووید 19» است. با توجه به فوریت و تا قبل از نهایی شدن موضوع توسط ستاد مذکور، هریک از مدیران، روسا و سرپرستان واحدها با توجه به ضرورت استمرار چرخه انجام ماموریت ها شامل انجام عملیات و ارائه خدمات اصلی مشخص شده، نسبت به کاهش حضور کارکنان تحت مدیریت براساس تقسیم بندی وضعیت سه گانه هشدار (زرد، نارنجی و قرمز) و میزان مجاز حضور کارکنان (جدول ذیل) اقدام نمایند.


وضعیت شهرها/
وضعیت فعالیت
زرد
(میزان حضور کارکنان)
نارنجی
(میزان حضور کارکنان)
قرمز
(میزان حضور کارکنان)
ضروری
100% دو سوم 2/3 50%
عادی
دو سوم 2/3 50% یک سوم 1/3


 

- وضعیت هشدار شهرها بر اساس ضوابط مصوب ستاد ملی کرونا که به صورت هفتگی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام می شود. با ابلاغ هفتگی «ستاد مرکزی پیشگیری و مقابله با ویروس کووید 19 » برای هفته های بعد ملاک اقدام است.

- تعیین نوع فعالیت ها اعم از ضروری و عادی از سوی ستاد مرکزی پیشگیری و مقابله با ویروس کووید19 انجام خواهد شد.

3- با توجه به ضرورت کاهش حضور کارکنان، اولویت با اجرای مقررات دورکاری بوده و کاهش حضور سایر کارکنان تا سقف میزان مندرج در جدول مشمول «ضوابط مرخصی ارفاقی شرایط ویژه کرونا» خواهد بود.

4- ضمن تاکید بر لزوم رعایت سایر مراتب مورد اشاره در بخشنامه ابلاغی سازمان اداری و استخدامی کشور، مجددا یادآوری می شود کاهش حضور کارکنان به هیچ عنوان نباید منجر به ایجاد وقفه و خلل در انجام عملیات اصلی صنعت نفت شامل تولید، بهره برداری، انتقال، پالایش، توزیع و ... و همچنین ماموریت های فرعی شرکت ها/ مدیریت ها گردد. 
نسخه قابل چاپ
آرشیو

 


 

 
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران است.
استفاده از اطلاعات این سایت با ذکر منبع بلامانع است
Best View in IE7, 1024x768