چهارشنبه 1 بهمن 1399   17:51:01نگاهی به اخبار منتخب منابع انسانی وزارت نفت در آبان‌‌ماه

1399/9/5 چهارشنبه

اوج گیری شیوع ویروس کرونا و اعلام تصمیمات و برنامه های جدید در این زمینه، در چند هفته اخیر، حجم قابل توجهی از اخبار کشور را به خود اختصاص داد. تصمیمات اتخاذ شده در خصوص نحوه حضور کارکنان دولت در محل کار نیز از اخبار مرتبط با این موضوع محسوب می‌شود.

 
کاهش حضور کارکنان در محل کار
در هفته پایانی آبان ماه، طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها متناسب با وضعیت و روند بیماری کووید 19 از سوی اداره کل تدوین و هماهنگی مقررات اداری و استخدامی وزارت نفت ابلاغ و نحوه کاهش حضور کارکنان از اول آذرماه در محل کار مشخص شد.

 
دستور وزیر نفت به چهار شرکت برای اجرای ابلاغیه‌های ایثارگران
بخش قابل توجهی از اخبار منابع انسانی وزارت نفت در ماه گذشته مرتبط با ایثارگران بود. دستور وزیر نفت به چهار شرکت اصلی برای اجرای ابلاغیه‌های مربوط به ایثارگران یکی از این اخبار محسوب می‌شود.
پیرو نامه دکتر فرزین مینو، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت خطاب به بیژن زنگنه مبنی بر درخواست ارائه دستورهای لازم به شرکت‌های اصلی برای اجرای ۱۶ ابلاغیه مرتبط با ایثارگران، وزیر نفت از مدیران عامل چهار شرکت اصلی خواست با دقت و فوریت موارد ابلاغی را پیگیری و اجرا کرده و معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی نیز ضمن پیگیری روند اجرا، گزارش نحوه پیشرفت کار را اعلام کند.
امکان‌پذیر شدن موارد مختلف اعم از برگشت مبالغ کسر ساعات کار (اضافه کار)، ایاب و ذهاب و حق‌الزحمه بهره‌وری به مشمولان حالت اشتغال، کسر نکردن ۳ درصد از مستمری/ مقرری در بازنشستگی پیش از موعد جانبازان و فرزندان شهدا، معافیت پرداخت کسور بازنشستگی رزمندگان، اعمال یک مقطع تحصیلی بالاتر رزمندگان، پرداخت فوق‌العاده ایثارگری و پرداخت آن به جانبازان حالت اشتغال، بهره‌مندی عائله تحت تکفل جانبازان حالت اشتغال فوت‌شده از حقوق حالت اشتغال، پرداخت ۱۰۰ درصدی هزینه درمان ایثارگران و ۱۰۰ درصد هزینه درمان دندان‌پزشکی ناشی از جانبازی، تعدیل مدرک تحصیلی ایثارگران دارای مرخصی تحصیلی و مشمولین حالت اشتغال، پرداخت فوق‌العاده ایثارگری برای سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸، عدم استرداد مبالغ پاداش سنوات خدمت در بازگشت به کار ایثارگران، پرداخت فوق‌العاده ایثارگری ماده (۵۱) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، تعیین مستمری مشمولان حالت اشتغال بر اساس آخرین حقوق و مزایای مشمولان کشوری، پرداخت ۱۰۰ درصد هزینه درمان ایثارگران دارای قرارداد مدت‌موقت و مدت‌معین و اجرای آرای کمیسیون ماده (۱۶) رسیدگی به شکایات ایثارگران و نیز آرای دیوان عدالت اداری درباره موضوعات یادشده، محور ابلاغیه‌های مذکور است.


 
پیشنهاد افزایش سقف تعهدات بیمه تکمیلی از سوی دکتر فرزین مینو
پیشنهاد افزایش سقف تعهدات بیمه درمان تکمیلی کارکنان قراردادی و افزایش پوشش هزینه‌های درمان بیماران کرونا از سوی دکتر فرزین مینو، از دیگر خبرهایی است که ماه گذشته رسانه‌ای شد.
بر اساس نامه دکتر فرزین مینو به مدیرعامل شرکت ملی نفت، دستورالعمل بیمه درمان تکمیلی، عمر و حادثه کارمندان قراردادی مدت موقت و مدت معین مورد بازنگری و اصلاح  قرار گرفت و به عنوان پیشنهاد معاونت جهت طی فرایندهای بعدی با محوریت افزایش سقف تعهدات بیمه، اعلام شد.
این پیشنهاد شامل مواردی همچون افزایش پوشش هزینه‌های سرپایی و بستری بیماران کرونا، افزایش سقف مبلغ تعهدات در هزینه‌های ویزیت و داروها،  دندانپزشکی و هزینه‌های مربوط به عیوب چشمی، عینک، عدسی و .... است. در این نامه همچنین از سوی معاون وزیر نفت در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، لزوم نظارت بیشتر شرکت‌های اصلی بر اجرای دقیق تعهدات قرارداد بیمه‌ای مورد تاکید قرار گرفته و پیشنهاد شده است امور بیمه‌ای شرکت ملی نفت ایران نسبت به طراحی یک مدل رضایت‌سنجی استاندارد برای امکان پایش اقدامات در چهار شرکت اصلی اقدام کند.


 
برگزاری نشست معاون وزیر نفت با نمایندگان کارکنان و اعضای کمیسیون انرژی مجلس
در ماه گذشته، معاون وزیر نفت در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، بار دیگر پذیرای نمایندگان کارکنان صنعت نفت شد و این بار کارکنان قراردادی مدت موقت، در نشستی با حضور دکتر فرزین مینو شرکت کردند.
در این نشست که اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و مدیر کل آموزش، برنامه‌ریزی نیروی انسانی و تحول اداری هم حضور داشتند، مواردی همچون ساماندهی وضعیت استخدامی کارکنان قراردادی مدت موقت، ارائه راهکارهایی به منظور بهبود وضعیت معیشت این دسته از کارکنان و برگزاری آزمون مجازی مورد اشاره قرار گرفت.


 
افزایش سقف پرداخت فوق‌العاده‌های تخصصی کارکنان شرکت پایانه‌های نفتی
ابلاغ افزایش سقف پرداخت ابلاغی فوق‌العاده‌های تخصصی به میزان ۱۵ درصد برای همکاران مشمول در شرکت پایانه‌های نفتی ایران، از دیگر اخبار منتخب حوزه منابع انسانی در آبان ماه 1399 است.
وزیر نفت روز 24 آبان در ابلاغیه‌ای خطاب به معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، افزایش سقف پرداخت ابلاغی فوق‌العاده‌های تخصصی را به میزان ۱۵ درصد از ابتدای سال ۹۹ برای همکاران مشمول در شرکت پایانه‌های نفتی ایران بلامانع خواند.
در  این ابلاغیه، ارزش والای خدمات همکاران مستقر در دریا مورد اشاره قرار گرفت و افزایش سقف پرداخت ابلاغی فوق‌العاده‌های تخصصی برای کارکنان مشمول در شرکت پایانه‌های نفتی ایران به‌منظور قدرشناسی از زحمات آنان، بلامانع اعلام شد. 
نسخه قابل چاپ
آرشیو

 


 

 
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران است.
استفاده از اطلاعات این سایت با ذکر منبع بلامانع است
Best View in IE7, 1024x768