English site
شنبه 21 تير 1399   15:39:48
|           RSS


ابلاغیه‌ وزیر نفت برای تشکیل شورای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان

1398/2/28 شنبه
وزیر نفت، به منظور بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های مغزافزاری و نرم‌افزاری کشور و رونق تولید ملی به‌ویژه شرایط خطیر کنونی، دستورعمل تشکیل شورای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در صنعت نفت را ابلاغ کرد.

در متن ابلاغیه بیژن زنگنه، وزیر نفت به سعید محمدزاده، معاون امور مهندسی، پژوهشی و فناوری آمده است: به‌منظور بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های مغزافزاری و نرم‌افزاری کشور و رونق تولید ملی به‌ویژه شرایط خطیر کنونی، پیرو مباحث انجام‌شده، به استناد بندهای ۴، ۵ و ۶ از جزء «ث» ماده ۳ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت مصوب ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۱ مجلس شورای اسلامی، بدین وسیله موارد زیر برای اجرا ابلاغ می‌شود.

۱- به‌منظور توجه و حمایت بیشتر از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در بخش‌های مختلف بالادستی و پایین‌دستی صنعت نفت، گاز، پتروشیمی و نیز توسعه استارت‌آپ‌ها، بدین‌وسیله «شورای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در صنعت نفت» با ترکیب زیر تشکیل می‌شود.

*معاون وزیر در امور مهندسی، فناوری و پژوهش (رئیس شورا)

*مدیران پژوهش و فناوری چهار شرکت اصلی

*مدیران کل ذی‌ربط در آن معاونت

*نماینده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

تا ۶ نفر افراد حقیقی صاحب‌نظر به پیشنهاد معاون مهندسی و تائید وزیر

۲- با توجه به توافق انجام‌شده با مدیرعامل محترم شرکت ملی نفت ایران، مدیریت استفاده از محوطه عمومی پژوهشگاه سابق صنعت نفت و بخش‌های توافق شده از انبار کالای ری در اختیار آن معاونت قرار می گیرد تا از این مجموعه به نحو مناسب برای توسعه استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان مرتبط با صنعت نفت بهره گرفته شود.

۳- لازم است با انتخاب مشاور ذی‌صلاح، نحوه کاربری مناسب از مکان‌های یادشده، با توجه به نیازهای کنونی و آینده شرکت‌های هدف مشخص شده و نسبت به طراحی و اجرای زیرساخت‌ها و انجام سرمایه‌گذاری‌های لازم در این زمینه اقدام‌های لازم به انجام برسد و نتیجه به‌طور مرتب به اینجانب گزارش شود.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 2979
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Best View 1024x768